5 דברים שאמהות חזקות מלמדות את ילדותיהן

המערכת ע"י ב-17 בספטמבר 2017
אמא חזקה

אי אפשר לזלזל בחשיבות הקשר בין האמא לילדים שלה ועל ההשפעה על החינוך שלהם לעתיד. בסופו של דבר, ההורים גורמים לילדים להפוך למי שהם וברי המזל זוכים לקבל אמא חזקה שמלמדת אותם שיעורים חשובים לחיים. הנה כמה שיעורים כאלו.

אושר זהו לא דבר שמוצאים – זה משהו שיוצרים! 

חיים מאושרים לא יוצאים את עצמם. זה דורש התמדה ועבודה קשה ולפעמים גם כשנמצאים במצבים לא פשוטים, אפשר להגיע וליצור לעצמנו את האושר שלו אנחנו זקוקים. ילדה שרואה איך אמא שלה יוצאת לעצמה את החיים שהיא רוצה לומדת מכך שזה אפשרי גם עבורה.

יש ערכים ודרכים ששווה ללמוד ולשמור עליהן

כל דבר שאמא עושה בסופו של דבר יכול להוות דוגמא לילדים. כשאמא מראה חוזק וערכים טובים והיא דבקה אליהם, הילדה תדע בסופו של דבר מהי הדרך הנכונה כשהיא תצטרך לעמוד בסיטואציות דומות.

אמונה בעצמך וביכולות שלך

ילדה שרואה איך אמא שלה מתמודדת עם קשיים ומצליחה לגבור עליהם מבינה שגם בימים קשים יש בסוף תקווה והיא תוכל להצליח להתרומם מהתחתית. אמונה כזאת יכולה לבוא בכל מיני צורות ומכל מיני סיבות ופילוסופיות שונות.

צריך לשכוח מ'מה היה יכול להיות אם…'

אמא חזקה מסתכלת תמיד קדימה. מה שהיה לא כל כך משנה ואין מה להיאחז בו, צריך תמיד לשאוף ולהפיק את המיטב מהמצב הקיים.

רגשות חזקים הם לא חולשה

הרבה אנשים מנסים לייצר צורות שונות של חוזק ולפעמים הרגש נשמט מהרשימה של המאפיינים החזקים. זה ממש לא נכון. אפשר להתמודדות עם אתגרים קשים ואסור שמישהו יכתיב לנו מה מפריע לנו לעשות זאת.

האדם החשוב ביותר עבורך הוא עצמך

העדיפות הראשונה לאהוב מישהו הוא את עצמך. באמצעות זה שתאהבי את עצמך כמה שיותר תוכלי לעשות רק טוב לאנשים החשובים לך.

זה בסדר להיעזר באחרים

אמא חזקה לא גורמת לילדה שלה להרגיש שלהיזדקק לעזרה זה חולשה. זה בסדר להיעזר באחרים ולשאול שאלות וללמוד כל הזמן זה משהו שרק בונה ומחזק. בסופו של דבר השאלות והתמיכה האלו עוזרים לנו מלמש את הפוטנציאל האמיתי שלנו.

את יכולה לעשות הכל

כתבנו על כך במאמר על דברים שאסור להגיד לילדים שלך. כל אדם מסוגל לעשות כל שירצה, אף אדם לא יכול להגיד לך אחרת. אמא חזקה מוכיחה שאמנם גבר תומך זה נחמד, אבל הוא בהחלט לא תנאי להגשמת חלומות ומטרות בחיים.

אהבה ללא תנאים קיימת

אהבה של אמא לילדיה היא אהבה ללא תנאים וזהו שיעור חשוב לחיים.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *תגובות אחרונות

הכי משותפים

יש לך עסק שפונה לאמהות? פרסמו אותו אצלנו בחינם!