סימנים להריון

המערכת ע"י ב-28 ביולי 2017
סימנים להריון

האם את בהריון? יש כמה סימנים שיכולים להגיע בערך בזמן שבו המחזור משום מה לא מגיע או שבוע-שבועיים לאחר מכן. כ-60% מהנשים ההריוניות חוות סימנים להריון כבר ב-6 השבועות הראשונים להריון וכמעט 90% מהן מרגישות את הסימנים עד השבוע ה-8.

אם את לא עוקבת אחר המחזור החודשי שלך או שהוא משתנה מחודש לחודש ולכן קשה לדעת, את כנראה לא יודעת מתי את אמורה לצפות למחזור, אך אם את מתחילה להרגיש את תסמיני ההריון הבאים (לא כל הנשים חוות אותם) את אולי בהריון.

סימנים שאת אולי בהריון

מאכלים מסוימים פתאום דוחים אותך – נשים בהריון, במיוחד בפעם הראשונה מופתעות כשמאכלים או משקאות מסוימים פתאום גורמים להם תחושה רעה. פתאום ריח של קפה או סנדביץ' מסיום עושה להם רע ושלא נדבר על לאכול ולשתות אותם. פתאום מאכלים שמאוד אהבת נראים לך באור אחר. זה הסימן הראשון.

מצבי רוח משתנים – בגלל השינויים ההורמונליים, זה מאוד מקובל להרגיש מצבי רוח משתנים. נשים שונות מרגישות את זה בצורה אחרת. יש כאלו שירגישו בצורה מוקצנת רגשת טובים או רעים, ואחרות ירגישו דיכאון וחרדה. (אגב, לא להזניח בעיות נפשיות כתוצאה מההריון ויש לפנות לרופא במידת הצורך)

נפיחות בבטן – נשים רבות מרגישות הרגשה של בטן נפוחה בתחילת ההריון. לאו דווקא רואים שינויים בגודל הבטן, אלא הרגשת נפיחות פנימית שמפריעה. כמובן שנפיחות חיצונית גם יכולה להיות סימן.

השתנה תכופה – זמן קצר לאחר שנכנסים להריון זרימת הדם באזור הכליות מוגברת וזה גורם לך לצורך בהשתנה לעתים תכופות יותר. תתחילי להתרגל, כי במהלך ההריון את תמשיכי לסבול מהשתנה מוגברת וזה עוד יכול להחמיר ככל שהריון מתקדם. בנוסף, ככל שהעובר יגדל הוא יפעיל יותר לחץ על השלפוחית.

בחילות – עבור חלק מהנשים, בחילות בוקר לא מופיעות עד אחרי חודש או חודשיים מההתעברות, אך יש נשים שמתחילות לסבול מבחילות בוקר כבר לאחר שבועיים. בחילות הריון (עם או בלי הקאות) אמנם מזוהות עם הבוקר, אך ניתן לסבול מהן גם בצהריים ובערב. אל דאגה, לאחר החודשים הראשונים הבחילות מפסיקות עבור רוב הנשים.

עייפות – מרגישה עייפה ומותשת פתאום? הסיבה לעייפות הרבה במהלך ההריון לא ברורה כל כך, אך העובדה שאת מתחילה לסבול מבחילות או שאת צריכה ללכת לשירותים לעתים תכופות גורמת לזה להישמע הגיני יותר. העייפות תעבור באמצע ההריון אך היא תחזור בהמשך כשלסחוב עובר בתוך הבטן תהיה מעמסה רצינית יותר.

תוצאת בדיקת הריון חיובית

אם ערכת בדיקת הריון ביתית והתוצאה הייתה חיובית, יש סיכוי טוב שאת בהריון (מפתיע!) אך עם זאת, גם אם ערכת בדיקת הריון שבוע לאחר שהמחזור שלך היה אמור להתקיים והתוצאה שלילית, מומלץ לנסות שבוע לאחר מכן כדי לקבל תוצאות מדויקות ובטוחות יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *תגובות אחרונות

הכי משותפים

יש לך עסק שפונה לאמהות? פרסמו אותו אצלנו בחינם!