בדיקת הריון

המערכת ע"י ב-28 ביולי 2017
בדיקת הריון

תודות לכמה המצאות גאוניות היום ניתן לעשות הרבה דברים בבית בקלות רבה. אחד מהדברים הללו הוא לבצע בדיקת הריון.

ערכות בדיקת הריון ביתיות בודקות אם את בהריון על ידי כך שהן בודקות אם הגוף שלך הפריש הורמון שנקרא "גונדוטרופין כוריוני אנושי" או במילים אחרות – hCG. הורמון זה מופרש רק במצבים ספציפיים ואחד מהמצבים האלו הוא הריון. הכמות של ההורמון הזה בגוף שלך גדלה עם הזמן שאת בהריון ולכן ככל שהזמן חולף הנתונים שבבדיקות יותר מדויקים ואין צורך להסתפק רק בסימנים להריון שעלולים להיות מוטעים.

מתי לעשות בדיקת הריון?

נשים בהריון מפתחות את ההורמון בזמנים ובמהירות שונה ולכן אין זמן מוגדר. ערכות בדיקת הריון שונות טוענות שהן יכולות לזהות את ההורמון כבר 5 ימים לפני הזמן שאת אמורה לצפות למחזור הבא, אך זה לא עובד כך בכל המקרים ולכן מומלץ לנסות לאחר מכן במידה והמחזור מאחר. עם זאת, ערכות בדיקת הריון לא עולות הרבה כסף ולכן אם לחוצה אין טעם להמתין ואפשר לנסות כבר בטווח הזמן שהערכות ממליצות.

עם זאת השורה התחתונה היא שאין טעם למהר בבדיקה ומומלץ לחכות שבוע-שבוע וחצי כדי לקבל תוצאות מדויקות יותר באמצעות ערכות אלו.

איך משתמשים בערכה לבדיקת הריון?

ראשית, מומלץ לקנות ערכה חדשה ולא להשתמש באחת שמונחת זמן רב במגירה או בארון. הזמן שמומלץ להשתמש בערכות האלו הן דבר ראשון על הבוקר. מומלץ לקרוא את ההוראות על האריזה כי בערכות שונות יש הנחיות שונות. בנוסף לכך, ערכות שונות יציגו את התשובה בצורה שונה, יש כאלו שיציגו את זה באמצעות צבעים של ורוד וכחול, אחרות יציגו פס או 2 פסים ויהיו אלו אשר יכתבו לך את התשובה בצורה אלקטרונית.

לאחר שביצעת את הבדיקה, התשובה מתקבלת בערך 10 דקות לאחר מכן. אם לא מתקבלת תשובה גם לאחר 10 דקות ייתכן ומכשיר הבדיקה מקולקל. אם התשובה שמתקבלת היא חיובית – מזל טוב! אם לא, נסי עוד בעוד שבוע כי ייתכן והגוף שלך לא ייצר מספיק hCG, או שאת פשוט לא בהריון.

האם בדיקת הריון טועה?

ובכן, זה נדיר. אם המכשיר אמר שאת לא בהריון, ייתכן והוא לא זיהה מספיק מההורמון הנדרש בגוף שלך ולכן מומלץ לבצע שוב את הבדיקה בעוד שבוע. אך אם בדיקת ההריון יצאה חיובית והמכשיר טועה, יש חשש שזה מהסיבות הבאות.

  • קיבלת הורמונים באופן מלאכותי (למשל בטיפולי פוריות)
  • יש לך בעיה בריאותית שמטעה את המכשיר.
  • ביצעת הפלה בשבועות האחרונים.
  • המכשיר תקול.

בנוסף לכך, קיימת תופעה שנקראת הריון כימי. בתופעה זו הביצה למעשה מופרת והתפתחה מספיק כדי לייצר את ההורמון אך לא התקיימה השרשה.

בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *תגובות אחרונות

הכי משותפים

יש לך עסק שפונה לאמהות? פרסמו אותו אצלנו בחינם!