כאבי שרירים בהריון

המערכת ע"י ב-27 בספטמבר 2017
כאבי שרירים בהריון

לא בטוח ש"בעצב תלדי בנים", אבל כמעט בטוח ש- בן או בת- תלדי לאחר תקופת היריון מלווה בכאבים. לא מדובר בהכרח בכאבים עזים וחריפים, המחייבים, כמובן, התייעצות עם רופא אלא בכאבים מתמשכים, אולי עמומים, אשר ניתן להקל עליהם בבית.

כאבי היריון שכיחים הם כאבי גב, הנגרמים בשל משקל היתר שהאישה נושאת. ניתן להקל עליהם על ידי שילוב תזונה מאוזנת ומוקפדת עם תרגילי פילאטיס, לדוגמה, אשר רצוי ומומלץ לבצע אתם בהדרכת מורה מקצועית מוסמכת לפחות בפעם הראשונה.

חשוב לשמור על מנח גוף שיפחית את העומס הן בישיבה ובעיקר בשכיבה – לכן מומלץ לישון על הצד ( ולהחליף מדי פעם) עם כרית תחובה בין הרגליים. כמו כן יש להימנע מהרמת משאות כבדים, לנעול נעליים או סנדלים שטוחים. חשוב לציין, כי כאבים הם חלק מובנה וכמעט בלתי נמנע מכל היריון לכן אין להיבהל מהם.

אמצעים ביתיים נוספים העשויים להקל הם

  • חגורות תמיכה
  • חגורת תמיכה מיוחדת
  • בקבוק חם (במיוחד בחורף הקר)
  • מדיטציה
  • יוגה
  • מכשיר טונוס לשיכוך כאבים
  • ועוד…

חלק הארי של נשים הרות יחושו כאבים בעוצמות שונות במהלך ההיריון. חלק מההיערכות לקראת ההיריון כולל גם את ההבנה כי כאבים שונים הם תוצאה צפויה כחלק מהשינויים הפיזיולוגיים שהגוף עובר במהלך ההיריון.

שיתוף בן הזוג ותמיכה שוטפת ממנו מהווים אמצעי מצוין להקל על הכאבים גם אם לא להפיגם כליל. בכל מקרה, אם את חשה שהכאב מאותת על משהו שמחייב לכל הפחות ביקור אצל רופא- אל תהססי אף לרגע. רגישות היתר של אישה בהיריון טבעית ומובנת. אסור לחשוש להיראות כ"פרנואידית", ובכל מקרה שבו קיים ספק ההנחה היא שאין ספק. הולכים לרופא. מתייעצים. במידת הצורך נבדקים ומטופלים.

חשיבותה של תנועה מתונה בהיריון

גם אם חוזרים ואומרים לך שחשוב לנוח הרבה, לא פחות חשוב הוא להימצא בתנועה- גם אם אטית ומתונה. לכך יש להוסיף את חשיבותה של התעמלות מתונה, ככל שאת מסוגלת. אין מי שמכיר את הגוף שלך טוב כמוך. את יודעת מה את מסוגלת, מה מועיל לך ומקל עלייך. גם בנושא זה מומלץ להתייעץ אם אינך חשה בטוחה מספיק. עצם התנועה מעוררת, ממריצה את הדם ומשפרת גם את מצב הרוח. היא משרה תחושה של שגרה.

זכרי: מותר לך להתלונן על כאבים. אין בכך כל בושה, אבל חשוב לא להיכנע להם, לא לאפשר להם להעכיר את מצב הרוח ולהעיב על שגרת החיים. תשעה חודשים את נושאת ברחמך חיים חדשים העתידים להיוולד בסיומם, ברגע מכונן, נדיר ויקר, מתוק לאין שיעור, שבו תחושי לפתע פתאום, אם הגחת התינוק(ת) לעולם- כי הכול היה שווה. הכול היה כדאי. וכי כאבי היריון הם מחיר שאת מוכנה לשלם אותו ברצון ואף בחיוך עם השורה התחתונה שלו היא מתנה לחיים.

קראי עוד מידע באתר אם את סובלת מכאבי גב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *תגובות אחרונות

הכי משותפים

יש לך עסק שפונה לאמהות? פרסמו אותו אצלנו בחינם!