הפסקת עישון בהריון

המערכת ע"י ב-10 באוגוסט 2017
הפסקת עישון

נשים רבות מודעות לעובדה שעישון מזיק לבריאות, אבל אף אחד לא באמת חקרה מדוע הוא מזיק. היגמלות מעישון היא לא פשוטה עבור נשים רבות אבל אולי כשהן ידעו את הסיבה יהיה להן יותר קל.

מומחים ורופאים מכל העולם שנזקי העישון מסוכנים נורא לעובר ובעיות כמו לידה מוקדמת, תינוקות שנולדים קטנים מדי או פגים ואפילו הפלות יכולות להיות כתוצאה מכך. אין מחלוקת על כך שהתינוקות יהיו מוגנים יותר כאשר האישה ההרה לא תעשן.

למה אסור לעשן בהריון?

סיגריות מכילות יותר מ-4000 כימיקלים וביניהם חומרים מסוכנים מאוד ואפילו יותר מ-60 תרכובות אשר גורמות לסרטן. כאשר את מעשנת, הרעל הזה מגיע לזרם הדם שלך שבסופו של דבר מספק חמצן לעובר שלך. בין היתר, הניקוטין והפחמן הדו חמצני שמגיעים לעובר שלך גורמים להכי הרבה בעיות וסיבוכים בלידה, וכמו שאת לא תסכני את הילד שלך לאחר שהוא יוולד, אין שום סיבה לקחת סיכון כזה בזמן ההריון. חשוב להבין את חומרת המצב ולא לחסוך בתיאורים ויזואליים – תנסי לדמיין סיטואציה שאת מעבירה לילד שלך חמצן באמצעות צינור דק, והסיגריות גורמות לכך שאפילו הצינור הזה לא מכיל רק חמצן אלא חומרים רעילים אחרים. מסיבות אלו בדיוק תינוקות רבים מתים במהלך ההריון.

כמות הסיגריות שאישה מעשנת בזמן ההריון משפיעה על הסיכון. זאת אומרת שחפיסת סיגריות מזיקה יותר מסיגריה בודדה, אך ההבדלים האלו דקים ממה שניתן לחשוב. אפילו סיגריה אחת ביום גורמת נזק עצום ביותר.

איך העישון מזיק לתינוק?

מלבד הנזקים והסיכונים במהלך ההריון, העישון יכול להזיק לתינוק גם לאחר שיוולד.

  • משקלו וגודלו של התינוק יכולים להיות מושפעים כתוצאה מעישון. ואל נא תחשבי שזה רק הגודל של התינוק בתוך הבטן, אלא שעישון יכול לפגוע בגדילת הילד בכל חייו.
  • עישון מזיק לגדילה, צמיחה ותפקוד האיברים. תינוק יכול להיפגע בריאות ואת הימים הראשונים לאחר הלידה הוא יצטרך לבלות בבית החולים עד שיהיה חזק מספיק כדי לנשום בכוחות עצמו. העישון יכול לגרום גם למומים נוספים באיברים חיוניים כמו הלב, המוח וכו'…

חשיבות הגמילה מעישון

לאחר קריאה של המאמר הזה, אולי הבנת את חשיבות הגמילה מעישון בזמן ההריון, אך צריך לדעת גם להקפיד על כך. הגמילה מעישון לא פשוטה כלל, כמו התמכרויות רבות את עלולה למצוא את עצמך מתפתה לסיגריה אחת לפחות, אך חשוב להיות חזקה ולהיעזר בתמיכה ממשפחה וחברים. בנוסף לכך, צריך להזכיר לעצמך כל הזמן שיש סיבה טובה להפסיק לעשן – לא רק בריאות התינוק, אלא בסופו של דבר הבריאות שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *תגובות אחרונות

הכי משותפים

יש לך עסק שפונה לאמהות? פרסמו אותו אצלנו בחינם!