סימנים ללידה

המערכת ע"י ב-2 באוגוסט 2017
אישה מתחילה ללדת

"זהו זה? אני הולכת ללדת עכשיו? מה זה אומר?". בואי נמנע את הבלבול המיותר ונלמד מתי יודעים שאת יולדת ומתי צריך ללכת לבית החולים כדי להתחיל את תהליך הלידה. יש כמה סימנים שיכולים לעזור.

איך אני יכולה לדעת שאני בדרך ללדת?

אי אפשר לדעת מראש מתי הלידה תתחיל, וגם אם יש כל מיני הרגשות ותחושות, הילד יכול להגיע ימים ואפילו שבועות לאחר מכן. כבר חודש לפני הלידה עצמה הגוף שלך מתחיל בהכנות ולכן יש הרבה סימנים מבלבלים. אחד הסימנים המוכרים הוא שהתינוק פתאום 'יורד למטה'. אם זה ההריון הראשון שלך את עלולה להרגיש פתאום שהילד כבר לא מעיק עלייך באותה צורה והוא ירד יותר למטה, כך שעכשיו הוא נמצא באזור הגאון בחלק הנמוך. זה יכול להרגיש שהלידה קרובה מאוד, אך לא ניתן להסיק מכך תאריך מדויק.

סימנים שההריון ממשש לבוא יכולים להיות

  • צירים – את מתחילה להרגיש צירים אינטנסיביים יותר. ולא צירי Braxton-Hicks, אלא צירים שמתחזקים והופכים להיות קשים יותר מרגע לרגע.
  • המים שלך ירדו – בין אם מים זורמים ממך כמו מפל או שמא כמות קטנה של מים מתחילה לנזול לה, הגיע הזמן להתארגן וללכת לבית החולים.

אם ירדו לך המים אך את לא מרגישה צירים מומלץ ללכת לרופא בכל זאת כדי לבצע בדיקות ולראות שהכל בסדר.

תוך כמה זמן צריך להיות בבית החולים?

ברגע שיורדים המים, כדאי להגיע לבית החולים כבר בתוך שעה. אמנם זה לא אומר שהלידה תתחיל בתוך שעה או אפילו קרוב. למעשה, ייתכן והלידה לא תתחיל כלל וקר עוד יום-יומיים יתחילו פעולות הלידה, אבל חשוב מאוד לא לקחת סיכונים ועדיף ללכת לבית החולים ולהמתין מאשר להיות אדישים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *תגובות אחרונות

הכי משותפים

יש לך עסק שפונה לאמהות? פרסמו אותו אצלנו בחינם!