חישוב תאריך לידה משוער

המערכת ע"י ב-28 בנובמבר 2019

ברגע שאישה מבינה שהיא בהריון – בין אם בגלל סימן מחשיד כמו איחור במחזור או בדיקת הריון שקובעת באופן חד משמעי – יש שני דברים שמעניינים אותה במיוחד: איזה שבוע היא, ומה תאריך הלידה המשוער.

מחשבון הריון יסייע לחשב את שני הדברים החשובים האלו, ולהתכונן בצורה הטובה ביותר לתקופה המיוחדת הזו. כך תחשבי את תאריך הלידה המשוער שלך.

איך מחשבים את תאריך הלידה?

חישוב תאריך לידה הוא בכלל לא פשוט, בעיקר כי (בדרך כלל) אישה לא יודעת מתי בדיוק היא נכנסה להריון ומה היה תאריך הביוץ. הרבה פעמים נשים מגלות את ההריון שלהן כשהמחזור שלהן מאחר, אבל בשלב זה ההריון יכול להיות כבר בשבוע שני ואפילו חמישי. המשמעות היא שברגע שאישה מגלה על הריון, היא לא יכולה פשט לחשב תשעה חודשים קדימה ולהחליט על תאריך הלידה – כי זה פשוט לא נכון.

כדי לעזור לנשים לחשב את תאריך הלידה המשוער, קיים מחשבון הריון שעוזר לעשות בדיוק את זה. אמנם שום דבר הוא לא מדויק, אבל מחשבון הריון מסייע לגלות את התאריך המשוער באמצעות חישוב שבועות הריון.

כך עובד מחשבון הריון

מחשבון הריון עובד על אחד משני פרמטרים: תאריך המחזור האחרון ואורך המחזור הרגיל, או תאריך ההפריה עצמה. המחשבון לוקח את אחד משני הפרמטרים האלו, ומספק לך תאריך לידה משוער לפי חישוב השבועות. הריון לוקח כ-40 שבועות, אך כמובן הוא משתנה מאישה לאישה ויכול להיות קצת ארוך יותר או קצר יותר, ולכן מדובר על תאריך משוער.

עכשיו כשאת יודעת את התאריך המשוער, אפשר להתכונן קצת יותר טוב ללידה. כמו כן, מחשבון הריון יכול לסייע לך להבין באיזה שבוע את. שבועות הריון הם חשובים, כי לפיהם אפשר לדעת למה צריך לצפות מבחינת התסמינים – גודל העובר, גדילת הבטן, וכן תופעות כמו הקאות או עייפות. כמו כן, שבועות הריון מסמנים בדיקות מסוימות שצריך לעבור אצל הרופא. כשאת מודעת יותר למה את עשויה לעבור בכל שבוע, את מגיעה קצת יותר מכונה פיזית ונפשית.

בדיקה אצל רופא

מחשבון הריון הוא דרך מצוינת להבין באיזה שבוע את ומה תאריך הלידה המשוער, אבל כמובן חשוב להיוועץ גם עם רופא. תחילה כדי לאשר את ההריון באמצעות בדיקת דם ייעודית, וכן כדי לקבוע תאריך לידה באופן מדויק יותר ולבצע את כל הבדיקות השונות הכרוכות בהריון, כמו אולטרסאונד.

מזל טוב!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *תגובות אחרונות

הכי משותפים

יש לך עסק שפונה לאמהות? פרסמו אותו אצלנו בחינם!