חששות לקראת לידה

המערכת ע"י ב-13 באוגוסט 2017
חששות

היריון הוא תקופת הרת רגישות לנשים בכלל ולנשים צעירות, שזה הוא ההיריון הראשון שלהן, בפרט. החששות רבים, המתח, ההתרגשות. שאלות רבות, פתוחות, עוברות בראשן, והן משוועות למענה עליהן.

קשה להפריז בחשיבות ביצוע בדיקות במהלך ההיריון. לכל בדיקה יש את נקודת הזמן המיועדת לה במשך תשעה ירחי הלידה. הימצאות במעקב ובביקורת באופן קבוע מצמצמים באופן משמעותי את הסיכון ללידה של תינוק בעל מום מולד.

תהליך הלידה עצמו הוא תהליך סדור. במחלקות היולדות מצוי כוח אדם מקצועי מאומן ומיומן בנהלי הלידה. בכל מחלקה ניתן למצוא צוותים, אשר כל מי שנמנה עמם, והמיילדות בפרט, ניחנים, כצפוי, ביכולת הרגעה שהיא כה חשובה וכה חיונית לאישה הכורעת ללדת.

לאינטואיציה הנשית – תחושת הבטן (תרתי משמע בהקשר זה) – יש משקל חשוב באופן שבו אישה עוברת את ההיריון. אבל אסור לה להיסמך רק על התחושה. לכן יש חשיבות עליונה לקבלת ייעוץ, ללימוד, לביצוע כל ערכת הבדיקות שעל כל אישה הרה לעבור, כדי להגיע למצב, שבו לידת תינוק בריא תהיה הסיום המוצלח של ההיריון.

פתוחים לכל שאלה

המידע החיוני נגיש וזמין כיום ברשת, אבל מקור מידע חשוב אף יותר הוא הרופאים. נזקי חוסר הידע עלולים לבוא לידי ביטוי הן בקיום היריון תקין והן בלידה שעלולה להיתקל בקשיים שונים. לא בכדי נאמר כי ידע הוא כוח.

אחת התופעות הקשות והחמורות ביותר שניתן להעלות על הדעת בהקשר ההיריון והלידה  היא רשלנות רפואית בלידה. דברים שונים עלולים להשתבש בלידה ולכן חשובה ערנות מלאה ושימת לב מיוחדת של כל הצוות המיילד לכל דבר חריג שאמור להדליק נורה אדומה. לא אחת הגילוי בזמן אמת ותגובה מהירה עלולים למנוע את עצם קיומה של רשלנות או להקטין את הנזק העלול להיגרם בעטיה.

אם חלילה מגלים כי יש חשש ואף חשד לקיומה של רשלנות רפואית, חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום זה. תהליך זה צריך להתבצע במקביל למיצוי כל סיכוי לתיקון הנזק שנגרם בשל מה שנחזה או נחשד להיות רשלנות רפואית.

חששות טבעיים ומובנים

הדברים לא נכתבים כאן כדי להלך, חלילה, אימים על נשים הרות, אשר גם בהעדר העלאת המושג רשלנות רפואית, נשים הרות רבות מריצים בראשן "סרטים", לרבות סרטי אימה על תרחישים שונים העלולים להתרחש.

אין להוציא מכלל היתכנות או מכלל אפשרות קיומה של רשלנות רפואית, אבל כל אישה הרה תיטיב לעשות אם תתרכז במשך ההיריון, וכמובן  גם אחריו, בחשיבה חיובית, באוטוסוגסטיה, בתרגילי הרגעה והרפיה ועריכת תכניות לטווחי זמן שונים.

אישה הרה עתידה לברוא חיים חדשים. היא נושאת לא רק תינוק ברחמה אלא נושאת באחריות עצומה, עליונה, לשלומם ולביטחונם של חיים חדשים הנהרים בה. על כל מעגלי התמיכה של האישה לסייע לה לעבור את ההיריון בשלום ולשמוח יחד אתה בלידה. מזל טוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *תגובות אחרונות

הכי משותפים

יש לך עסק שפונה לאמהות? פרסמו אותו אצלנו בחינם!