פעילויות חנוכה לילדים

המערכת ע"י ב-20 בנובמבר 2018

חג החנוכה מתקרב והגיע הזמן להתחיל לתכנן לקראת פעילויות חנוכה לילדים. ישנן פעילויות שונות שאפשר להכין עבור הילדים בבתי הספר ובגני הילדים וגם במסיבות פרטיות שהורים עורכים בבית. הנה כמה רעיונות שיוכלו אולי לעזור לכם בבחירת התכניות שלכם לשבועות הקרובים.

רעיונות לפעילויות חנוכה

הכנת חנוכיות – אחת הפעילויות הפופולריות ביותר בתקופת חנוכה וחודש כסליו באופן כללי היא הכנת חנוכיות. ילדים רבים מכינים חנוכיות בבית הספר כדי שיוכלו לקחת אותם לבית ולהדליק נרות יחד עם ההורים (תוך שמירה על הבטיחות כמובן). חנוכיות יכולות להיות עשויות ממגוון רחב של חומרים ומדובר בפעילות יצירה מעשירה ומעניינת מאוד שיש פה הרבה היבטים יפים וחינוכיים.

הכנת סופגניות ולביבות – פעילות כיפית, לילדים ולמבוגרים היא הכנת סופגניות לחנוכה. בכלל, בישול זה דבר מאוד כיפי וחוויתי וילדים אוהבים לבשל, בטח כשמדובר על מאכלים טעימים כמו סופגניות. הכנת סופגניות צריכה להיעשות בליווי מבוגרים מכיוון שטיגון עם שמן חם יכולה להיות פעולה מסוכנת ומכאיבה במידה ולא מקפידים על הכללים. ישנן חברות ומפעילים אשר מציעים סדנאות מסוג זה לארגונים ומוסדות ולקבוצות גדולות אחרות, הן בזמן חופשת החנוכה והן בתקופת הלימודים, אחת מהן היא מקרוני הפקות אשר מציעה סדנאות והפעלות לחנוכה.

למידה על המכבים – למידה על המכבים יכולה להתבצע לאחר תכנון מעניין וחלוקה של הפעילות לתחנות שונות. אפשר לשמוע סיפור על המכבים, לספר את סיפור חנוכה, להכין יצירות שונות הקשורות לסיפור המכבים, לערוך טריוויה ועוד. פעילויות למידה כאלו לא מצריכות אמצעים רבים ובסך הכל צריך להכין תכנית מעניינת להפעיל את הילדים למשך כשעה-שעה וחצי. יש מספיק חומר באינטרנט שיעזור לכם להכין תכנית למידה על המכבים בצורה יוצאת מן הכלל.

הצגה – בנוסף ללמידה על המכבים, אפשר להכין הצגה לחנוכה. ההצגה יכולה להיות עם מס' מועט של ילדים שיכינו כל אחד סיפור אחר שקשור לחנוכה ואותם הם יציגו לכיתה, או הצגה אחת מושקעת יותר שתוצג לשאר ילדי בית הספר או להורים באחת האסיפות הנערכות בבית הספר בתקופה זו.

שעת סיפור – לגילאים קטנים יותר ניתן פשוט להקריא סיפורים. ישנם סיפורים מרתקים על חנוכה. סיפור המכבים הוא סיפור מוכר, אך לילדים קטנים אפשר לספר את סיפור הסופגניה שהתגלגלה שהוא סיפור מהנה מאוד לילדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *תגובות אחרונות

הכי משותפים

יש לך עסק שפונה לאמהות? פרסמו אותו אצלנו בחינם!