נעלי ספורט לנשים בהיריון – מה חשוב לדעת?

המערכת ע"י ב-10 באוקטובר 2018

המעבר מנעלי עקב לנעלי התעמלות נוחות מהווה חלק בלתי נפרד מתקופת ההיריון. השאיפה לזכות ביציבה נכונה שתמנע כאבי גב, האפשרות לבצע פעילות גופנית מתונה והגדילה הטבעית של כף הרגל – גורמים לכך שיותר ויותר אימהות לעתיד בוחרות בנעלי ספורט בתקופת ההיריון. בכתבה הבאה תמצאו את כל מה שחשוב לדעת לפני שבוחרים נעלי ספורט לתקופה הייחודית הזו.

להעדיף נעליים שיהיו נוחות להליכה

על אף שלא ניתן לבצע את כל הפעילויות הגופניות בזמן ההיריון ויש להתאים את מידת המאמץ לצרכים הפיזיולוגיים המשתנים, חשוב לבחור בנעלי ספורט שיהיו מתאימות לפעילות גופנית מתונה. מסיבה זו מומלץ לבחור בנעליים שיאפשרו לכן לבצע להליכה קבועה ויספקו את התשתית הבסיסית למגוון של פעילויות גופניות נוספות. ראוי לציין כי רופאים רבים ממליצים על הליכות בתקופת ההיריון ולכן חשוב לבחור בנעליים שיאפשרו לכן לעשות זאת.

לשים לב למידה של כל זוג נעליים

זה לא סוד שבמהלך ההיריון גם כף הרגל גודלת במעט ונוטה להיות נפוחה יותר מאשר בדרך כלל. למעשה, מרבית הנשים בטרימסטר השני והשלישי שלהן מדווחות על כאבים ברגליים ותחושה של לחץ באזור הכף הרגל. למרות שהסיבות לכך הן מגוונות, לא חייבים לסבול בתקופה הקשה ממילא ולכן חשוב לבחור נעלי ספורט במידת רוחב גדולה יותר. כדאי לדעת שכיום יש נעלי ספורט נוחות לנשים בכל המידות והגדלים הנחוצים ואין סיבה להתפשר על נעל לוחצת.

לבחור בנעליים שיספקו יציבה נכונה

מכיוון שאחת הבעיות הגדולות ביותר בתקופת ההיריון טמונה בלחץ הגבוה שמופעל על כל אזור הגב, כדאי להעדיף נעליים שיספקו לכן יציבה נכונה. לכן, שווה להציץ במגוון רחב של דגמים, לשים לב לסוג הסוליה של כל חברה ולמידת התמיכה שלה בגב התחתון. רק בחירה נבונה תאפשר לכן להקל במעט על העומד הרב אשר מופעל על שרירי הגב ולזכות ביציבה איכותית יותר בתקופה שאתן זקוקות לה במיוחד.

לזכור שגם המראה החיצוני הוא פקטור בבחירה

חשוב לזכור שהמעבר מנעליים אלגנטיות לנעלי ספורט אינו מחייב כל התפשרות ברמת המראה. משום שיש נעלי ספורט נוחות לנשים בכל המידות, הגזרות והצבעים הכי טרנדיים, יותר ממומלץ לשים לב ללוק של הנעל הבאה שלכן ולהתאמתה לכל המלתחה. כדאי לדעת גם שמרבית המותגים המובילים בעולם מייצרים נעליים אשר מתאימות לשלב זה בחיים וכדאי לבחור דגם שיאפשר לכן להרגיש מושלמות כמו שאתן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *תגובות אחרונות

הכי משותפים

יש לך עסק שפונה לאמהות? פרסמו אותו אצלנו בחינם!